Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

rok szk. 2015/2016

Artykuły

11-12 września 2015r. - rajd harcerski szlakiem Bartosza Paprockiego

2015-09-12

     Za nami pierwszy w tym roku szkolnym rajd po ziemi sierpeckiej. W dniach 11-12 września drużyny Hufca ZHP Sierpc spotkały się na nowo wytyczonym szlaku turystycznym, którego patronem jest renesansowy heraldyk Bartosz Paprocki urodzony w Starej Woli. Organizatorami imprezy byli Hufiec Sierpc oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierpeckiej.

Czytaj więcej o: 11-12 września 2015r. - rajd harcerski szlakiem Bartosza Paprockiego

15 września 2015r. - gminne eliminacje VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP dziewcząt i chłopców

2015-09-15

     15 września 2015r. odbyły się gminne eliminacje VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP dziewcząt i chłopców. W Turnieju wzięły udział drużyny klas szóstych szkół Podstawowych z Mochowa, Ligowa, Bożewa oraz klasy I naszego gimnazjum. Zarówno dziewczęta i chłopcy naszej szkoły zajęli I miejsce i awansowali do eliminacji wojewódzkich.

     Eliminacje wojewódzkie dziewcząt odbyły się 25 września w Płocku. W zawodach wzięły udział drużyny z: Mochowa, Gostynina, Gąbina, Zawidza i Proboszczewic. Turniej odbył się w systemie każdy z każdym. Nasze dziewczęta wygrały dwa spotkania i dwa zremisowali. Wyniki te dały nam drugie miejsce w turnieju.

Czytaj więcej o: 15 września 2015r. - gminne eliminacje VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP dziewcząt i chłopców

16 września 2015r. - Lekkoatletyczny Memoriał im. Tadeusza Wiśniewskiego w Goleszynie

2015-09-16

     Uczniowie naszego gimnazjum zajęli III miejsce w rywalizacji lekkoatletycznej z gimnazjami z powiatu sierpeckiego. Uczniowie zdobywali w poszczególnych konkurencjach punkty dla szkoły, które zdecydowały o wygranej. Indywidualnie za miejsca na podium były medale i dyplomy. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg 100m, 300m, 600m,1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m.

     Najwięcej punktów zdobyli: Adam Jaworski, Jakub Turowski, Maciej Wiśniewski, Bartosz Włodarski, Mateusz Antonowicz, Łukasz Bońkowski, Angelika Wesołowska, Agnieszka Antonowicz, Natalia Gachewicz i Dorota Cichocka. Opiekunami drużyny byli p. Małgorzata Chęcińska i p. Piotr Gorzycki.

Czytaj więcej o: 16 września 2015r. - Lekkoatletyczny Memoriał im. Tadeusza Wiśniewskiego w Goleszynie

18 września 2015r. - akcja "Sprzątanie świata"

2015-09-18

     Sprzątanie Świata jest częścią międzynarodowego, wywodzącego się z Australii, ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska - Meysztowicz. Krajowym koordynatorem jest fundacja Nasza Ziemia.

Czytaj więcej o: 18 września 2015r. - akcja "Sprzątanie świata"

28 września 2015r. - wycieczka klas II do ZOO w Płocku

2015-09-29

     28 września uczniowie klas drugich z wychowawcami wzięli udział w lekcji w ogrodzie zoologicznego w Płocku. Temat zajęć: „Przegląd kręgowców ze szczególnym uwzględnieniem gadów”.

     Uczniowie mogli dotknąć m.in. węża, agamę, legwana, rzekotkę, dowiedzieć się czym się żywią, gdzie żyją w naturalnym środowisku. Widzieli wylinkę węża, pancerz żółwia, skórę pytona, rogi, poroża ssaków. Następnie zapoznali się z okazami gadów w herpetarium oraz zwiedzili ZOO.

Czytaj więcej o: 28 września 2015r. - wycieczka klas II do ZOO w Płocku

01 października 2015r. - oddanie do użytku ZIELONEJ ŁADOWARKI

2015-10-02

     Na placu przy budynku Publicznego Gimnazjum w Mochowie postawiona została ładowarka wyposażona w 4 panele słoneczne. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli korzystać z darmowego wifi oraz energii niezbędnej do naładowania urządzeń elektronicznych.  Jest to urządzenie pionierskie, bardzo ekologiczne. Powstało dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Gminy Mochowo oraz firmy Bu-domex.

     Uroczystego otwarcia dokonali: premier Waldemar Pawlak, starosta sierpecki Jan Laskowski, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku Agnieszka Sulkowska, właściciel KM Polska Krzysztof Małek oraz prezes Fundacji Edu-Inicjatywa Joanna Urbańska. Na uroczystości oprócz zaproszonych gości byli nasi uczniowie i pracownicy szkoły.

Czytaj więcej o: 01 października 2015r. - oddanie do użytku ZIELONEJ ŁADOWARKI

09 października 2015r. - rozstrzygnięcie III edycji Konkursu Fotograficznego „Dziadkowie i wnuki - historia zaklęta w fotografii"

2015-10-11

     09 października 2015r. w Szczutowie odbyło się rozstrzygnięcie III edycji Konkursu Fotograficznego „Dziadkowie i wnuki - historia zaklęta w fotografii”. Zuzanna Kozłowska, uczennica klasy Ib, zajęła III miejsce  w kategorii szkół gimnazjalnych.  

     Celem konkursu było promowanie i wzmacnianie relacji międzypokoleniowych, pobudzanie akceptacji społecznej wobec osób starszych oraz próba nauki wspólnego sposobu spędzania czasu wolnego. Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej o: 09 października 2015r. - rozstrzygnięcie III edycji Konkursu Fotograficznego „Dziadkowie i wnuki - historia zaklęta w fotografii"

konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie"- termin składania fotografii do 27 października 2015r.

2015-10-13
UWAGA!
KONKURS FOTOGRAFICZNY
pt.„MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

 1. Celem Konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.

 

Czytaj więcej o: konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie"- termin składania fotografii do 27 października 2015r.

7-9 października 2015r. - "Zielona szkoła" w Górznie

2015-10-10

    W dniach 7-9 października 2015r. 38-osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunkami p. Ireną Tłusty, p. Renatą  Domańską, p. Marzeną Brudnicką oraz p. Teresą Hińcz wyjechała do Górzna ,miejscowości położonej na Pojezierzu Brodnickim, w ramach zielonej szkoły. W środę po przybyciu na miejsce, zakwaterowaniu i spożyciu obiadu grupa wraz z przewodnikiem wyruszyła na szlak Szumny Zdrój. Po drodze uczniowie mieli okazję podziwiać piękno przyrody, oglądali poszczególne gatunki drzew i krzewów, na podstawie znalezionych liści odgadywali nazwy drzew, takich jak: dęby, brzozy, olchy, graby, buki, lipy, jesiony.

Czytaj więcej o: 7-9 października 2015r. - "Zielona szkoła" w Górznie

13 października 2015r. - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2015-10-14

    W dniu 13 października 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie składają im podziękowania i życzenia. Często z tej okazji przygotowywane są również specjalne występy artystyczne uczniów.

      W tym roku uczniowie przenieśli nas do studia telewizyjnego, w którym przedstawione zostały wiadomości z pokoju nauczycielskiego, korytarzy i sal szkolnych oraz kuluarów uczniowskich. Aktorzy w roli redaktorów zaprezentowali szereg pomysłów na to, by nauka nie była nudna, wiele pomysłów na nauczycielskie stroje, przedstawili ciekawe  porady dla chemików, informatyków, muzyków.

Czytaj więcej o: 13 października 2015r. - akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15 października 2015r. - dopalacze - potencjalne zagrożenie

2015-10-15

      W związku z odradzającym się problemem dotyczącym handlu dopalaczami w kraju oraz rosnącą liczbą zatruć tymi substancjami szkoła przeprowadziła szeroki zakres działań profilaktycznych wśród dzieci i młodzieży. W okresie od września do października na terenie szkoły odbyły się pogadanki, spotkania edukacyjno – instruktażowe, warsztaty profilaktyczne dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, ankiety. Wszystkie te działania skierowane były na poprawę bezpieczeństwa wśród uczniów i uświadomienie, jakie ryzyko niesie ze sobą zażywanie tzw. dopalaczy oraz innych substancji psychoaktywnych. Realizacja tego celu była możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z kluczowymi instytucjami w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki narkotykowej. (Policja, Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w Płocku).

Czytaj więcej o: 15 października 2015r. - dopalacze - potencjalne zagrożenie

16 października 2015r. - wycieczka klas I do Torunia

2015-10-17

     Uczniowie klas Ia, Ib i Id uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczęli od ruin zamku krzyżackiego. Następnie, spacerując ulicami Starówki, młodzież poznawała najważniejsze zabytki. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nowoczesności, gdzie na uczniów czekały interaktywne wystawy fizyczne, biologiczne, matematyczne i humanistyczne. Wycieczka zakończyła się w planetarium seansem pt. „Ziemia - planeta Kopernika”.

Organizatorzy
Dariusz Rybacki
Teresa Hińcz
Wiesława Kozłowska
Czytaj więcej o: 16 października 2015r. - wycieczka klas I do Torunia

19 października 2015r. - "Młodzi głosują" - wybory parlamentarne 2015

2015-10-19

     19 października odbyły się wybory parlamentarne w naszej szkole w ramach akcji „Młodzi głosują”. Do programu zgłosiło się 1614 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Program „Młodzi głosują” ma wpływ na kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodych obywateli. Głos oddany do szkolnej urny jest pierwszą szansą na wyrażenie własnego zdanie w sprawach ważnych dla kraju.  Inicjatorką tej akcji była p. Jolanta Chrzanowska. Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie przygotowywali plakaty i ulotki o partiach politycznych.

Czytaj więcej o: 19 października 2015r. - "Młodzi głosują" - wybory parlamentarne 2015

27 października 2015r. - wyjazd uczniów klas II do Centrum Chemii w Małej Skali oraz Planetarium w Torunia

2015-10-27

     27 października uczniowie klasy IIa, IIc i IId uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Opiekunami wycieczki byli: p. Aleksandra Rudzińska, p. Jolanta Chrzanowska i p. Paweł Jarzębowski. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z chemii w Centrum Chemii w Małej Skali. Młodzież świetnie się bawiła na zajęciach, biorąc udział w różnych eksperymentach.

Czytaj więcej o: 27 października 2015r. - wyjazd uczniów klas II do Centrum Chemii w Małej Skali oraz Planetarium w Torunia

04 listopada 2015r. - wycieczka klas I do kina i kręgielni w Płocku

2015-11-04

     Klasy Ic i Id wybrały się 4 listopada 2015r. na krótką wycieczkę do Płocka. Najpierw odwiedziły kino Helios, gdzie obejrzeli film: „Marsjanin”. Potem wszyscy udali się do kręgielni. Bowling jest dziś jedną z najatrakcyjniejszych gier towarzyskich i sportowych. Jest to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle. Fakt ten jest oczywisty dla każdego, kto choć raz spróbował rzucać kulą bowlingową. Zabawa była super!

Czytaj więcej o: 04 listopada 2015r. - wycieczka klas I do kina i kręgielni w Płocku

06-07 listopada 2015r. - zbiórka harcerska z noclegiem w szkole

2015-11-07

     Po zakończeniu akcji naborowej do drużyny nadszedł czas, by oficjalnie powitać nowych jej członków. Zbiórka harcerska została przygotowana głównie z myślą o nich, aby mogli lepiej się poznać oraz uczyć się od starszych kolegów.

     Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnych pląsów. Nic tak nie łączy ludzi jak zabawa, dlatego na początek wszyscy wzięli udział w tańcach i grach integracyjnych przygotowanych przez jeden z zastępów. Później odbył się międzyzastępowy turniej siatkówki poprowadzony przez p. Pawła Jarzębowskiego, a po meczu drużynowy zaprosił harcerzy do udziału w warsztatach pt. „Jakie cele powinien stawiać sobie harcerz starszy i wędrownik?”.

Czytaj więcej o: 06-07 listopada 2015r. - zbiórka harcerska z noclegiem w szkole

09 listopada 2015r. - warsztaty tematyczne "Wewnętrzna motywacja kluczem do sukcesu"

2015-11-09

     W dniu 9 listopada 2015r. w naszej szkole odbyły się 2 godzinne warsztaty tematyczne "Wewnętrzna motywacja kluczem do sukcesu".

     Zajęcia przeprowadzone zostały w klasie IIIb, w grupie liczącej 20 uczniów. Ich celem było zachęcenie i zmobilizowanie uczniów do nauki, poprawy ocen i pozytywnego nastawienia do szkoły.

Czytaj więcej o: 09 listopada 2015r. - warsztaty tematyczne "Wewnętrzna motywacja kluczem do sukcesu"

11 listopada 2015r. - lokalne obchody Święta Niepodległości

2015-11-11

     Podczas lokalnych obchodów Święta Niepodległości naszą szkołę reprezentowali harcerze. We mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej w Mochowie, OSP Mochowo i OSP Żurawin. Obecny był także wójt Gminy Mochowo, pan Zbigniew Tomaszewski. Oprawę muzyczną zapewnili chór „Złota Jesień” oraz orkiestra OSP Mochowo.

Czytaj więcej o: 11 listopada 2015r. - lokalne obchody Święta Niepodległości

13 listopada 2015r. - zawody rejonowe w piłce koszykowej w Zawidzu

2015-11-13

     Drużyna chłopców z naszego gimnazjum pod opieką pani Małgorzaty Chęcińskiej wzięła udział w zawodach rejonowych w piłkę koszykową w Zawidzu. Był to ich debiut - pierwsze zawody sportowe w koszykówkę. Wywalczyli  z drużynami z rejonu płockiego III miejsce.

     Skład drużyny: Przemysław Krajenta, Wiesław Syska, Łukasz Zambrzycki, Jakub Zawadzki, Patryk Szynalski, Mateusz Antonowicz, Maciej Wiśniewski, Michał Skrzyński, Damian Czyżewski, Michał Szczerbakowski i Wojciech Obst. Chłopcy zdobyli puchar i pamiątkowe medale.

Czytaj więcej o: 13 listopada 2015r. - zawody rejonowe w piłce koszykowej w Zawidzu

20 listopada 2015r. - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu"

2015-11-20

     20 listopada 2015 roku w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”.

W kategorii wyklejanka - II miejsce zdobył Michał Grądziel z kl. Ia.

W kategorii kolaż - II miejsce zdobyła Natalia Uzarska z kl. IIIc.

W kategorii malowanka - II miejsce zdobyła Karina Zielińska z kl. IIIc.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

 

Czytaj więcej o: 20 listopada 2015r. - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu"

26 listopada 2015r. - finał konkursu "Eko-moda"

2015-11-26

     26 listopada 2015 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się finał konkursu „Eko-moda”, którego celem było propagowanie postaw proekologicznych.

     Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży ze szkół z powiatu sierpeckiego. Przygotowane przez uczniów stroje wymagały nie tylko pomysłowości, ale także ogromnego nakładu pracy, wysiłku i zaangażowania. Wszystkie kreacje zachwycały oryginalnością, a jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ musiało wybrać te najlepsze i najciekawsze.

Czytaj więcej o: 26 listopada 2015r. - finał konkursu "Eko-moda"

26 listopada 2015r. - XVII Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej - finał powiatowej GIMNAZJADY

2015-11-26

     Na hali im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Sierpcu rozegrano finał powiatowy w piłce koszykowej chłopców. Do zawodów przystąpiło sześć gimnazjów z naszego powiatu tj. z: Rościszewa, Zawidza, Szczutowa, Mochowa i dwa z Sierpca. Walka pomiędzy zespołami o miejsca na podium była bardzo zacięta.

     Nasza drużyna bardzo dobrze się spisała zajmując III miejsce.

     Skład drużyny: Wiesław Syska, Łukasz Zambrzycki, Jakub Zawadzki, Maciej Wiśniewski, Michał Skrzyński, Przemysław Adamczyk, Damian Czyżewski i Mateusz Antonowicz.

     Próbę zmierzenia się z drużynami z innych szkół z naszego powiatu chłopcy przeszli wzorowo, zwłaszcza, że gra w piłkę koszykową jest trudna i wymaga wielu umiejętności technicznych oraz taktycznych. Opiekunem zespołu była pani Małgorzata Chęcińska.    

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. GIMNAZJUM MIEJSKIE SIERPC

2. GIMNAZJUM ROŚCISZEWO

3. GIMNAZJUM MOCHOWO

4. GIMNAZJUM LEONIUM SIERPC

5. GIMNAZJUM SZCZUTOWO

6. GIMNAZJUM ZAWIDZ

Czytaj więcej o: 26 listopada 2015r. - XVII Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej - finał powiatowej GIMNAZJADY

27-28 listopada 2015r. - Andrzejkowy Złaz Drużyn Starszoharcerskich w Rościszewie

2015-11-30

     Harcerze starsi spotkali się 27 listopada w Rościszewie, by integrować się podczas andrzejkowego złazu. Organizatorem imprezy była 4 DSH im. Szarych Szeregów z Rościszewa. Gospodarze przygotowali krótka grę terenową oraz zabawy integracyjne. Późnym wieczorem wszyscy wzięli udział w świeczkowisku, na które każda drużyna przygotowała scenki o charakterze patriotycznym. My zaprezentowaliśmy program pt. „Warszawskie Dzieci”, przypominający grozę powstańczych dni. Złaz zakończył się następnego dnia wspólnym apelem.

Czytaj więcej o: 27-28 listopada 2015r. - Andrzejkowy Złaz Drużyn Starszoharcerskich w Rościszewie

03 grudnia 2015r. - rozstrzygnięcie XIII edycji konkursu o tematyce ekologicznej pn. „Świadoma energia - oszczędzamy i zmieniamy źródła”

2015-12-03

     3 grudnia 2015r. w warszawskim kinie Praha odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom XIII edycji konkursu o tematyce ekologicznej pn. „Świadoma energia - oszczędzamy i zmieniamy źródła”  dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.

     Tematem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu było promowanie stosowania energii ze źródeł odnawialnych i jej oszczędzanie. W konkursie wzięło udział ponad 700 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Mazowsza. Przeprowadzony był w trzech etapach: szkolnym, lokalnym i wojewódzkim.

     Do finału wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowało się 18 uczniów. Mateusz Nadrowski, uczeń kl. IIb, zajął I miejsce w III grupie wiekowej - klasy I-III gimnazjum. 

     Laureat otrzymał cenną nagrodę rzeczową - tablet, nagrodą dla szkoły była tablica interaktywna ŚmiechUśmiechoraz publikacje o tematyce edukacyjno-ekologicznej.

Czytaj więcej o: 03 grudnia 2015r. - rozstrzygnięcie XIII edycji konkursu o tematyce ekologicznej pn. „Świadoma energia - oszczędzamy i zmieniamy źródła”

05 grudnia 2015r. - Turniejada Mikołajkowa w Sierpcu

2015-12-07

     Jak co roku nasza drużyna wzięła udział w hufcowym turnieju sportowym upamiętniającym rocznicę nadania Hufcowi ZHP Sierpc im. Janusza Korczaka. Tym razem rozegrano turniej piłki ręcznej. Wzięło w nim udział 7 drużyn. W składzie naszej reprezentacji wystąpili: Klaudia Wesołowska, Aleksandra Głuchowska, Marcelina Stelmańska, Mateusz Skrzyński, Cezary Wieluński, Jakub Fabianowicz i Norbert Grzybowski. Zajęliśmy IV miejsce.

Czytaj więcej o: 05 grudnia 2015r. - Turniejada Mikołajkowa w Sierpcu

09 grudnia 2015r. - występ zespołu tanecznego "MANABA" w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

2015-12-09

     09 grudnia 2015r. nasz szkolny zespół taneczny "MANABA" wystąpił w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu z okazji uroczystości podsumowującej działalność Wolontariatu. Dziewczęta zatańczyły w dwóch grupach: starszej i młodszej.

      Pierwsza grupa w składzie: Klaudia Listkowska, Natalia Zwolińska, Natalia Łykowska, Joanna Cholewińska, Marcelina Stelmańska, Patrycja Piotrowska, Julia Zarecka, Natalia Dziarkowska i Sandra Sieklucka, zaprezentowała dwa tańce min. taniec irlandzki.

    Druga grupa zatańczyła jeden taniec o charakterze ludowym. Wystąpiły w nim: Magda Rumianowska, Magda Złotnicka, Justyna Sobierajska, Klaudia Pączkowska, Julia Zarecka, Natalia Dziarkowska, Maja Leszczyńska, Julia Słomińska, Patrycja Przybojewska i Natalia Gachewicz.

     W sumie wystąpiło 16 dziewcząt, które przygotowała pani Małgorzata Chęcińska.

Czytaj więcej o: 09 grudnia 2015r. - występ zespołu tanecznego "MANABA" w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

11 grudnia 2015r. - olimpiada PCK "Promocja zdrowego stylu zycia" - etap rejonowy

2015-12-11

     Uczennica klasy IIIa - Milena Skrzyńska zajęła II miejsce w rejonowym etapie Olimpiady PCK "Promocja zdrowego stylu życia" w Sierpcu. Opiekunem Mileny była p. Aleksandra Rudzińska.

Serdecznie gratulujemy  UśmiechUśmiechUśmiech

Czytaj więcej o: 11 grudnia 2015r. - olimpiada PCK "Promocja zdrowego stylu zycia" - etap rejonowy

12 grudnia 2015r. - wręczenie nagród w konkursie „Szopka Betlejemska. Dzieło sztuki z surowców naturalnych i wtórnych” zorganizowanym przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

2015-12-12

     Idea wykonywania szopek bożonarodzeniowych to piękna tradycja, a konkurs pt. „Szopka Betlejemska. Dzieło sztuki z surowców naturalnych i wtórnych” ogłoszony przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu służył jej popularyzacji.

     Wręczenie nagród nastąpiło  podczas uroczystego otwarcia wystawy „Boże Narodzenie na Mazowszu” 12 grudnia 2015 r. w skansenie.

     Uczennica klasy IIIc Natalia Uzarska zajęła I miejsce i otrzymała aparat cyfrowy firmy Nikon z kartą pamięci (16 GB), Oliwia Moszczyńska uczennica klasy IIIa zajęła III miejsce i otrzymała wieżę Philips.

      Prace konkursowe wykonali również:  Damian Kisielewski z kl. Ic, Michał Grądziel z kl. Ia oraz Jolanta Dobrzeniecka z kl. IIa.

     Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zaprezentowane są w formie wystawy pokonkursowej, którą można zwiedzać na terenie Muzeum do końca lutego 2016r.

Czytaj więcej o: 12 grudnia 2015r. - wręczenie nagród w konkursie „Szopka Betlejemska. Dzieło sztuki z surowców naturalnych i wtórnych” zorganizowanym przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

15 grudnia 2015r. - podsumowanie XXIX edycji ogólnopolskiego konkursu „MÓJ LAS” - etap rejonowy

2015-12-15

     15 grudnia 2015r. w Zespole Szkół nr 2 w Płocku odbyło się podsumowanie XXIX edycji ogólnopolskiego konkursu „MÓJ  LAS” (etap rejonowy).

     Mariusz Struś - ucz. klasy Ia zajął II miejsce, Aleksandra Nasionkowska - ucz. klasy IIIa zajęła II miejsce. Prace konkursowe wykonały również: Natalia Gachewicz ucz. kl. Id i Katarzyna Sikorska ucz. kl. IId.

     Konkurs „MÓJ LAS” w ogromnym stopniu wpływa na rozwijanie poczucia odpowiedzialności i troski o zasoby leśne. Wpływa też na kształtowanie odpowiednich postaw wobec przyrody, jej wartości i piękna.

Czytaj więcej o: 15 grudnia 2015r. - podsumowanie XXIX edycji ogólnopolskiego konkursu „MÓJ LAS” - etap rejonowy

18 grudnia 2015r. - podsumowanie VIII międzygimnazjalnego konkursu matematycznego „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” zorganizowanego przez LO w Sierpcu

2015-12-18

     18 grudnia 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu odbyło się podsumowanie Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego pod hasłem: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.

     Wzięło w nim udział łącznie 40 uczniów z gimnazjów: z Bieżunia, Borkowa Kościelnego, Drobina, Gozdowa, Gójska, Lutocina, Mochowa, Rościszewa oraz 2 gimnazjów z Sierpca. 

      Naszą szkołę rezprezentowali: Maciej Wiśniewski kl. IIIa, Adrian Majewski kl. IIIa i Przemysław Krajenta kl. IIIc. Chłopcy bardzo dobrze wypadli drużynowo - na 10 gimnazjów zdobyli II miejsce. Indywidualnie - IV miejsce zdobył  Maciej Wiśniewski. Opiekunem uczniów była p. Edyta Gabrychowicz.

      Laureaci oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, które wręczyła dyrektor szkoły - pani Ewa Nowakowska oraz pani Beata Zdrojewska - nauczyciel matematyki, organizator konkursu.

 

Czytaj więcej o: 18 grudnia 2015r. - podsumowanie VIII międzygimnazjalnego konkursu matematycznego „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” zorganizowanego przez LO w Sierpcu

18 grudnia 2015r. - zbiórka wigilijna drużyny

2015-12-18

     Wzorem lat ubiegłych członkowie naszej drużyny spotkali się przed świętami Bożego Narodzenia na uroczystej zbiórce, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie śpiewać kolędy. Na świeczkowisku zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju, które dzień wcześniej zostało przekazane społeczności szkolnej. Zbiórka ta jest zawsze dobrą okazją nie tylko do integracji drużyny, ale też do refleksji i przygotowania się do głębszego przeżywania świąt.

Czytaj więcej o: 18 grudnia 2015r. - zbiórka wigilijna drużyny

21 grudnia 2015r. - finał konkursu fotograficznego „Ptaki zimujące w Polsce”

2015-12-21

     21 grudnia 2015r. w Warszawie odbył się finał konkursu fotograficznego „Ptaki zimujące w Polsce”. Uczestnicy konkursu mieli do pokonania dużą konkurencję. W konkursie wzięło udział:

  • 58 szkół podstawowych,
  • 36 gimnazjów,
  • ponad 200 uczestników,
  • 400 zdjęć.

      Nasze gimnazjum uzyskało w konkursie największą sumę punktów za przesłane zdjęcia i opisy i otrzymało nagrodę - aparat fotograficzny firmy Nikon wraz z torbą o kartą pamięci o wartości 3300 zł !!!!!!!!

     W konkursie wzięli udział: Michał Grądziel kl. Ia, Zuzanna Kozłowska kl. Ib, Julia Rojewska kl. IIa, Marcelina Stelmańska kl. IIb, Katarzyna Bylińska kl. IIIa, Natalia Uzarska kl. IIIc i Patrycja Bombalicka kl. IIIb.

Czytaj więcej o: 21 grudnia 2015r. - finał konkursu fotograficznego „Ptaki zimujące w Polsce”

22 grudnia 2015r. - szkolne kolędowanie uczniów i nauczycieli

2015-12-22

     Grudzień to wyjątkowy czas w naszym Gimnazjum. Do zwykłych, codziennych zadań dochodzą nam świąteczne, przyjemne obowiązki.

     Uczniowie i nauczyciele dwoją się i troją, aby już na samym początku miesiąca w szkole czuć i widać było nadchodzące święta. Już od progu wita nas choinka udekorowana przyniesionymi przez uczniów ozdobami. Jednak to nie jedyny bożonarodzeniowy akcent. Także i sale lekcyjne cieszą wspaniałymi dekoracjami. To efekt dorocznego konkursu organizowanego przez  Samorząd Uczniowski. W minione święta na szczególne wyróżnienie zasługiwały klasy: Ib - sala nr 9, IIIc - sala nr 13, Ia - sala nr 8.

     Czas świąt to także czas pomocy potrzebującym. Z tej okazji po raz kolejny włączyliśmy się w akcje dobroczynne. Tym razem piekliśmy babeczki i sprzedawaliśmy je w celu pomocy najuboższym osobom z naszych okolic. Ponadto włączyliśmy się w akcję Góra Grosza.

Czytaj więcej o: 22 grudnia 2015r. - szkolne kolędowanie uczniów i nauczycieli

10 stycznia 2016r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2016-01-11

     Drużyna harcerska „Wagabunda” po raz kolejny włączyła się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Kwestę prowadziła wspólnie z drużyną „Wataha” ze szkoły podstawowej. Podczas 24. finału Orkiestry zebrano kwotę 1 113,21 złotych. Pieniądze zasiliły konto rejonowego sztabu, tj. Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Tą drogą składamy gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom.

Czytaj więcej o: 10 stycznia 2016r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

11 stycznia 2016r. - spotkanie uczniów klas II i III z instruktorem terapii uzależnień

2016-01-11

14 stycznia 2016r. - Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

2016-01-14

     Tegoroczne Kolędowanie miało szczególną oprawę z racji 25-lecia tej hufcowej uroczystości. Tym razem nasza drużyna wystawiła dwie reprezentacje. Zastępy gimnazjalne wykonały kolędę „A wczora z wieczora”, natomiast zastęp wędrowniczy pastorałkę „Betlejemskie Światełko Pokoju” przy własnym akompaniamencie. Podczas uroczystości wręczono też podziękowania opiekunom i muzykom. W gronie nagrodzonych nie mogło zabraknąć pana Wiesława Dołasińskiego, który od wielu lat przygotowuje zespół do występu. Na zakończenie komendant hufca hm. Sławomir Szałkucki wspólnie z pomysłodawczynią Kolędowania hm. Hanną Kowalską wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy i słodycze. Pożegnaliśmy się w harcerskim kręgu wspólnym śpiewem i iskrą przyjaźni.

Czytaj więcej o: 14 stycznia 2016r. - Hufcowe Sierpeckie Kolędowanie

29 stycznia 2016r. - wystawienie "Balladyny" przez Szkolny Zespół Teatralny "MASKA"

2016-01-29

Uczniowie z najwyższą średnią ocen w I semestrze roku szkolnego 2015/16

2016-02-18

Struś Mariusz kl. Ia – 5,0

Wesołowska Klaudia kl. IIa – 5,0

Stelmańska Marcelina kl. IIb – 5,0

Wiśniewski Maciej kl.I IIa – 4,93

Bombalicka Patrycja kl. IIIb – 4,93

Majewski Adrian kl.  IIIa – 4,80

Olendrzyński Mariusz kl. IIIc – 4,80

Czytaj więcej o: Uczniowie z najwyższą średnią ocen w I semestrze roku szkolnego 2015/16

04 - 05 lutego 2016 r. - Zimowy Złaz Drużyn Starszoharcerskich w Mochowie

2016-02-05

     Ferie zimowe to dla harcerzy doskonała okazja do integracji. Nasza drużyna była organizatorem Zimowego Złazu Drużyn Starszoharcerskich.

     Na zbiórce stawili się harcerze z Rościszewa, Gójska, Gozdowa i Sierpca, razem
z opiekunami 100 osób. Na początek zastęp „Pszczółki” zaprosił naszych gości do wspólnych gier i zabaw integracyjnych. Następnie odbył się międzydrużynowy turniej wiedzy harcerskiej przygotowany i poprowadzony przez drużynowego.

Czytaj więcej o: 04 - 05 lutego 2016 r. - Zimowy Złaz Drużyn Starszoharcerskich w Mochowie

26 lutego 2016r. - Targi Edukacji w LO w Sierpcu

2016-02-29

     W dniu 26 lutego 2016r. odbyły się Tragi Edukacji w Liceum Ogólnokształcącym w Sierpcu. Wśród licznie przybyłych gości i przedstawicieli szkół wyższych, przybyło bardzo dużo uczniów ze szkół gimnazjalnych, a wśród nich również uczniowie naszej szkoły.

     Targi Edukacji to doskonała okazja do wymiany doświadczeń na temat szkół średnich i renomowanych uczelni wyższych tj. Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersystetu Warminńsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Warszawskiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To tylko nieliczne szkoł y spośród obecnych, które wystawiły swoje stanowiska i ekspozycje.

Czytaj więcej o: 26 lutego 2016r. - Targi Edukacji w LO w Sierpcu

29 lutego 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Powiat Sierpecki w czterech porach roku”

2016-02-29

     29 lutego 2016 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom III edycji konkursu fotograficznego „Powiat Sierpecki w czterech porach roku” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu.

     Celem Konkursu było wyłonienie najlepszych prac fotograficznych z terenu Powiatu Sierpeckiego, we wszystkich porach roku: wiosną, latem, jesienią i zimą. Na konkurs wpłynęło 66 fotografii.

Mateusz Nadrowski, uczeń klasy IIb zajął III miejsce, a  Marlena Bońkowskia uczennica klasy IIIa - wyróżnienie w kategorii gimnazja.

Czytaj więcej o: 29 lutego 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Powiat Sierpecki w czterech porach roku”

02 marca 2016r. - etap dekanalny XVII KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ „BENEDICTUS” DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW DIECEZJI PŁOCKIEJ nt. „Bohaterowie Biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb, Powtórzonego Prawa”

2016-03-02

      2 marca 2016r. dwóch uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w etapie dekanalnym XVII KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ „BENEDICTUS” DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW DIECEZJI PŁOCKIEJ nt. „Bohaterowie Biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb, Powtórzonego Prawa”.

     Organizatorem była Parafia w Tłuchowie oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Płockiej. Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 30 pytań otwartych i zamkniętych.

     Doskonały wynik osiągnął uczeń klasy Ia naszej szkoły - Mariusz Struś zajmując II miejsce, zaś IV miejsce zajęła Oliwia Moszczyńska z kl. IIIa. Opiekunem był p. Krzysztof Moskal.

Czytaj więcej o: 02 marca 2016r. - etap dekanalny XVII KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ „BENEDICTUS” DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW DIECEZJI PŁOCKIEJ nt. „Bohaterowie Biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb, Powtórzonego Prawa”

03 marca 2016r. - etap diecezjalny X Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

2016-03-03

     3 marca 2016r. w Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku odbył etap diecezjalny X Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe dla uczniów szkół gimnazjalnych, organizowanej przez Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie oraz Kurie Prowincjalne Ojców Franciszkanów z siedzibą w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Czytaj więcej o: 03 marca 2016r. - etap diecezjalny X Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

10 marca 2016 r. - wycieczka kl. Ia i Ib do Płocka

2016-03-10

     W dniu 10 marca br. wychowawcy klas Ia i Ib zorganizowali wycieczkę do Płocka. Uczestnicy wyjazdu najpierw udali się do Muzeum Mazowieckiego, gdzie uczestniczyli w lekcji historycznej „Kultura rycerska w średniowieczu” oraz zwiedzili ekspozycję „Dziesięć wieków Płocka”. Następnym punktem programu wycieczki były zawody w kręgielni. Na koniec uczniowie obejrzeli film „Bogowie Egiptu”.

organizatorzy

Teresa Hińcz

Dariusz Rybacki

Czytaj więcej o: 10 marca 2016 r. - wycieczka kl. Ia i Ib do Płocka

10 marca 2016r. - XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

2016-03-10

     10 marca 2016r w Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie odbył się XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach gminnych wzięło udział 9 uczniów ze szkół podstawowych: z Bożewa, Ligowa i Mochowa oraz troje uczniów z Publicznego Gimnazjum w Mochowie. Eliminacje gminne składały się z dwóch etapów i przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych. Pierwszy etap był pisemny, składał się z testu. Uczniowie z największą liczbą punktów z testu zakwalifikowali się do etapu ustnego.

Czytaj więcej o: 10 marca 2016r. - XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

11,12 marca 2016r. - Wielkanocna Zbióka Żywności

2016-03-12

     W dniach 11 i 12 marca br., dzięki uprzejmości Banku Żywności, na terenie gminy Mochowo odbyła się Wielkanocna Zbióka Żywności. W akcję włączyła się również młodzież z naszego gimnazjum.

     Razem z wolontariuszami z innych szkół udało nam się zebrać ponad tonę żywności, a dokładnie 1232 kg. Zostanie ona przekazana potrzebującym rodzinom z terenu naszej gminy.

     Koordynatorem akcji w naszej szkole była Olga Lewandowska.

Czytaj więcej o: 11,12 marca 2016r. - Wielkanocna Zbióka Żywności

21 marca 2016r. - Międzyklasowy Turniej Językowy

2016-03-21

     21 marca 2016 roku nauczycielki języków obcych: p. Justyna Słabowska i p. Małgorzata Szumska po raz ósmy zorganizowały Międzyklasowy Turniej Językowy, w którym tradycyjnie już zmierzyły się klasy drugie naszego gimnazjum. Tak jak w latach ubiegłych konkurs składał się z pięciu części, a uczniowie przy współudziale wychowawców bardzo dobrze przygotowali się do konkursu i wykazali się nie tylko wiedzą teoretyczną o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, jak również zachwycili nas popisami kulinarnymi, wokalnymi i plastycznymi.

     W tym roku najlepsza okazała się klasa IIa (reprezentująca Niemcy). Drugie miejsce zajęła klasa IIc (reprezentująca Kanadę), trzecie klasa IId (Stany Zjednoczone), a ostatnie miejsce zajęła reprezentacja Austrii czyli klasa IIb.

Czytaj więcej o: 21 marca 2016r. - Międzyklasowy Turniej Językowy

06 kwietnia 2016r. - etap ogólnopolski X Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

2016-04-06

     6 kwietnia 2016r. w Siedlcach odbył się etap ogólnopolski X Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe dla uczniów szkół gimnazjalnych, organizowanej przez Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie oraz Kurie Prowincjalne Ojców Franciszkanów z siedzibą w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

     Naszą szkołę i diecezję płocką reprezentował Mariusz Struś uczeń kl. Ia.

Czytaj więcej o: 06 kwietnia 2016r. - etap ogólnopolski X Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

06 kwietnia 2016r. - Szkolny Konkurs Profilaktyczny

2016-04-06

     6 kwietnia 2016 roku, odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Profilaktyczny ,,Nałogom powiedz - NIE!”.

     Celem przewodnim konkursu była edukacja w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu i narkotyków. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli p. Aleksandra Rudzińska i p. Krzysztof Woźnicki. Konkurs współfinansowany był przez Gminę. , która ufundowała nagrody książkowe dla zwycięzców.

Czytaj więcej o: 06 kwietnia 2016r. - Szkolny Konkurs Profilaktyczny

06 kwietnia 2016r. - XXII Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy

2016-04-06

     Po dwuletniej przerwie wznowiono cykliczną hufcową imprezę, jaką jest Przegląd Twórczości Harcerskiej. Zuchy, harcerze i harcerze starsi z powiatu sierpeckiego spotkali się 6 kwietnia br. w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki, by śpiewać piosenki harcerskie i turystyczne. Nasza drużyna zaprezentowała utwór pt. „Jak okiem sięgnąć”, którym zapewniła sobie II miejsce w ogólnej klasyfikacji grup. Natomiast dh. Natalia Łykowska została wyróżniona za solowy występ z piosenką „By żyć”. Harcerzy do występu przygotował pan Wiesław Dołasiński z pomocą drużynowego.

drużynowy
Dariusz Rybacki
Czytaj więcej o: 06 kwietnia 2016r. - XXII Hufcowy Przegląd Twórczości Zuchów i Harcerzy

07 kwietnia 2016r. - wycieczka klas I do Płocka

2016-04-07

     7 kwietnia 2016r. uczniowie klas Ic i Id byli na wycieczce w Płocku. W programie zaplanowano: zwiedzanie miasta oraz spacer wzdłuż rzeki Wisły; obejrzenie w Teatrze Dramatycznym sztuki Williama Shakespeare’a "Poskromienie złośnicy” oraz zajęcia w Muzeum Mazowieckim na wystawie poświęconej sztuce secesji.

     Podczas lekcji skupiono się na takich wątkach, jak styl secesyjny, ornament, malarstwo i rzeźba młodopolska. W czasie zajęć zobaczyli również na makiecie Płocka najważniejsze dawne historyczne budynki oraz siedziby władzy duchowej i świeckiej. Organizatorami wycieczki była p. J. Słabowska i p. W. Kozłowska.

Czytaj więcej o: 07 kwietnia 2016r. - wycieczka klas I do Płocka

12 kwietnia 2016r. - peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w parafii św. Marcina w Mochowie

2016-04-12

     12 kwietnia 2016r. w parafii św. Marcina w Mochowie odbyły się uroczystości związane z peregrynacją obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Przewodniczył im bp Piotr Libera.

     Kościół w Mochowie i Kaplica w Żurawinie były ostatnimi stacjami obrazu Matki Bożej w  naszej diecezji, tuż przed uroczystościami 1050 rocznicy chrztu Polski.

     Udział w nich wzięli pracownicy oraz młodzież szkolna. Podczas mszy uczestniczył poczet sztandarowy gimnazjum.

Czytaj więcej o: 12 kwietnia 2016r. - peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w parafii św. Marcina w Mochowie

13 kwietnia 2016r. - spektakl profilaktyczny "Dzwonek 2"

2016-04-13

     W sali sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki odbył się spektakl edukacyjno-profilaktyczny "Dzwonek 2" przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Murawskiej w ramach ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Przedstawienie skierowane głównie do współczesnej młodzieży obejrzeli nie tylko uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu powiatu sierpeckiego, ale także przedstawiciele samorządów, oświaty i policji. Wśród zaproszonej młodzieży znależli się także uczniowie z naszej szkoły. Była to grupa 20 uczn. z klasy IId. Opiekę sprawowali p. Krzysztof Woźnicki i p. Olga Lewandowska.

     Ideą przewodnią programu profilaktycznego "Pat" jest twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek, zmniejszenie zjawiska uzależnienia wśród młodzieży szkolnej przez aktywność społeczną i umacnianie asertywnych postaw, inspirowanie rodziców do pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień, a także tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej modę na życie bez używek.

Czytaj więcej o: 13 kwietnia 2016r. - spektakl profilaktyczny "Dzwonek 2"

Egzamin gimnazjalny tuż tuż :((( czy :))) ?

2016-04-14

18,19,20 kwietnia 2016r. - egzaminy gimnazjalne

2016-04-20

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. TRADYCJE WIELKANOCNE”

2016-04-15

     W XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. TRADYCJE WIELKANOCNE” zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki wyróżnienie otrzymała Ewa Dudkiewicz - uczennica klasy IIIa, Marcelina Stelmańska - uczennica klasy IIb oraz Michał Gradziel - uczeń klasy Ia.

Czytaj więcej o: XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. TRADYCJE WIELKANOCNE”

21 kwietnia 2016r. - dyskoteka szkolna

2016-04-21

     21 kwietnia 2016r. nasi uczniowie spędzili czas na długo wyczekiwanej dyskotece szkolnej. W nowym dla nas miejscu (remizie) w rytm muzyki tanecznej bawiło się 200 uczniów naszej szkoły.

     Impreza przygotowana przez samorząd uczniowski trwała ponad 3 godziny i była bardzo udana. O oprawę muzyczną zadbał absolwent naszego gimnazjum - Szymon Wojdat.

Czytaj więcej o: 21 kwietnia 2016r. - dyskoteka szkolna

21 kwietnia 2016r. - rozstrzygnięcie powiatowego konkursu fotograficznego "Powiat Sierpecki Malowany Słońcem"

2016-04-21

     21 kwietnia 2016r. w Zespole Szkól nr 2 w Sierpcu odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu "Powiat Sierpecki Malowany Słońcem". Patronat nad konkursem objął starosta sierpecki - p. Jan Laskowski. Dodatkowe wsparcie finansowe zapewnił również p. Adam Lipiński. Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział.

    Uczeń klasy IIb - Mateusz Nadrowski zajął I miejsce, otrzymał tablet, natomiast uczeń klasy IIIb - Hubert Lędziński został wyróżniony.

Czytaj więcej o: 21 kwietnia 2016r. - rozstrzygnięcie powiatowego konkursu fotograficznego "Powiat Sierpecki Malowany Słońcem"

22 kwietnia 2016r. - Dzień otwarty w Zespole Szkół Budowlanych w Płocku

2016-04-22

     22 kwietnia 2016r. 21 uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w "Pikniku Pasji i Nauk Wszelakich" zorganizowanym przez płocką budowlankę w ramach "drzwi otwartych" 2016/2017. Impreza była okazją nie tylko do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, była również miejscem spotkania wielu szkół, wystawców reprezentujących swoje osiągnięcia i umiejętności, a także okazja do rozmów z doradcami zawodowymi, nauczycielami oraz instruktorami zawodów.

     Uczniowie podczas pikniku mogli obejrzeć szkołę od środka, jej wyposarzenie dydaktyczne, nowoczesne pracownie techniczne,sale lekcyjne i geodezyjne.

Czytaj więcej o: 22 kwietnia 2016r. - Dzień otwarty w Zespole Szkół Budowlanych w Płocku

22 kwietnia - 29 kwietnia 2016r. - spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych

2016-04-22

     W dniach od 25 do 28 kwietnia w naszej szkole odbyły  się spotkania uczniów klas trzecich gimnazjum z przedstawicielami szkół średnich z powiatu sierpeckiego i nie tylko. W tym roku odwiedziły nas cztery szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu, Zespół szkół nr 2 w Sierpcu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu i Zespół Szkół Akademickich z Włocławka. Każda z wymienionych szkół przygotowała atrakcyjną i bogatą ofertę edukacyjną. Wiele nowych kierunków na poziomie technikum, liceum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Czytaj więcej o: 22 kwietnia - 29 kwietnia 2016r. - spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych

22 kwietnia 2016r. - druga część I edycji konkursu ekologicznego promującego selektywną zbiórkę odpadów zorganizowanego pod patronatem ZGKiM Sp. z. o. o w Sierpcu

2016-04-22

     22 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyła się druga część I edycji konkursu ekologicznego promującego selektywną zbiórkę odpadów organizowanym pod patronatem ZGKiM Sp. z. o. o w Sierpcu.

     Pierwszy etap polegał na wykonaniu plakatu z hasłem promującym selektywną zbiórkę odpadów. Z pośród nadesłanych prac jury wybrało 10 najlepszych prac w kategorii gimnazjum, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. 

     22 kwietnia 2016 roku w dniu obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu przystąpili do napisania testu.

     Martyna Truchlewska - uczennica klasy IIc zajęła I miejsce, a Patrycja Piotrowska - uczennica klasy IIc zajęła III miejsce, natomiast  Marek Chojnacki - uczeń klasy IIc zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu.

Czytaj więcej o: 22 kwietnia 2016r. - druga część I edycji konkursu ekologicznego promującego selektywną zbiórkę odpadów zorganizowanego pod patronatem ZGKiM Sp. z. o. o w Sierpcu

25 kwietnia 2016r. - rozstrzygnięcie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

2016-04-25

     25 kwietnia 2016 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” (etap powiatowy).

     Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby.

     Uczennica klasy IIb Marcelina Stelmańska zajęła I miejsce, a Jakub Łaciński - uczeń klasy Ia  zajął  II miejsce w kategorii III  - grupa starsza 13-16 lat - gimnazjum.

Czytaj więcej o: 25 kwietnia 2016r. - rozstrzygnięcie XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

25 kwietnia 2016r. - interaktywna lekcja historii

2016-04-25

05 maja 2016r. - "Bezpieczna droga do szkoły"

2016-05-05

     5 maja w naszej szkole odbyła się akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły”, której organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku i Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej i uczniów I, II gimnazjum organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczno - edukacyjne mające na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

Czytaj więcej o: 05 maja 2016r. - "Bezpieczna droga do szkoły"

12 maja 2016r. - Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich gimnazjów z terenu powiatu sierpeckiego pod hasłem: „Nie możesz rozwiązać zadania trudnego - bierz się za zadanie niemożliwe”

2016-05-12

 

     12 maja 2016r. 4 uczennice naszego gimnazjum wzieły udział w XV Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas drugich gimnazjów z terenu powiatu sierpeckiego pod hasłem: „Nie możesz rozwiązać zadania trudnego – bierz się za zadanie niemożliwe”. Organizatorem konkursu było Gimnazjum Miejskie im. Mikołja Kopernika w Sierpcu. Jego celem było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań  uczniów, a także promowanie dorobku i osiągnięć młodzieży.

     Doskonały wynik osiągnęła uczennica klasy IIa naszej szkoły - Justyna Jakubowska zajmując II miejsce. Opiekunem była p. Teresa Hińcz.

 

Czytaj więcej o: 12 maja 2016r. - Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich gimnazjów z terenu powiatu sierpeckiego pod hasłem: „Nie możesz rozwiązać zadania trudnego - bierz się za zadanie niemożliwe”

13 maja 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „ Jak PROW 2014 - 2020 zmieniło Twoje gospodarstwo”

2016-05-13

     13 maja 2016r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu podczas Sierpeckich Dni Rolnika odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „ Jak PROW 2014 - 2020 zmieniło Twoje gospodarstwo”.

     Katarzyna Sikorska - uczennica klasy IId zajęła II miejsce, a Julia Rojewska zdobyła wyróżnienie w I kategorii - uczniowie szkół gimnazjalnych.

     Julia Rojewska zajęła III miejsce w konkursie „W dojeniu krowy na czas” .

Czytaj więcej o: 13 maja 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „ Jak PROW 2014 - 2020 zmieniło Twoje gospodarstwo”

20 maja 2016r. - etap diecezjalny XVII KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ „BENEDICTUS” DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW DIECEZJI PŁOCKIEJ nt. „Bohaterowie Biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb, Powtórzonego Prawa”

2016-05-20

     20 maja 2016r. uczeń naszego gimnazjum Mariusz Struś wziął udział w etapie diecezjalnym XVII KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ „BENEDICTUS” DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW DIECEZJI PŁOCKIEJ nt. „Bohaterowie Biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb, Powtórzonego Prawa”. Organizatorem było Publiczne Gimnazjum w Gumowie oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Płockiej.

     Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 35 pytań otwartych i zamkniętych. Po etapie pisemnym odbył się etap ustny do którego zakwalifikowało się 6 najlepszych osób.

     Mariuszowi gratulujemy udziału w etapie finałowym konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: 20 maja 2016r. - etap diecezjalny XVII KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ „BENEDICTUS” DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW DIECEZJI PŁOCKIEJ nt. „Bohaterowie Biblijni w Księgach: Rodzaju, Wyjścia, Liczb, Powtórzonego Prawa”

20 maja 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Dziadkowie i wnuki - historia zaklęta w fotografii"

2016-05-20

     20 maja 2016r. w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Sprawa” w Szczutowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu Fotograficznego „Dziadkowie i wnuki - historia zaklęta w fotografii”.Uczeń klasy IIIc Cezary Wieluński, zajął I miejsce  w kategorii szkół gimnazjalnych.

Czytaj więcej o: 20 maja 2016r. - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Dziadkowie i wnuki - historia zaklęta w fotografii"

23-25 maja 2016r. - wycieczka uczniów klas III do Władysławowa-Helu-Jastrzębiej Góry-Gniewu

2016-05-25

     W dniach 23-25 maja 2016r. udaliśmy się wraz z 44 uczniami klas III gimnazjum na 3-dniową wycieczkę. Tym razem zwiedzaliśmy Władysławowo, Hel, Jastrzębią Górę, Gniew.

     Pierwszego dnia spacerowaliśmy po porcie rybackim we Władysławowie, zobaczyliśmy też Aleję Gwiazd Sportu. Po zakwaterowaniu w domu wczasowym "Agnieszka" w Jastrzębiej Górze wyruszyliśmy brzegiem morza na spacer.

     Czwartek spędziliśmy na Helu. Mieliśmy okazję posłuchać przewodnika, który co chwila w żartobliwy sposób opowiadał nam kawały związane z Kaszubami. Zwiedziliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża, (skansen militarny), przejechaliśmy się kolejką wąskotorową zwiedzając Muzeum Kolei Helskich, mieliśmy okazję zobaczyć karmienie fok w Fokarium na Helu. Doskonałym odprężeniem był dla nas godzinny rejs statkiem "Ocean", a wieczorem zabawa z kapelą kaszubską. Ostatniego dnia zobaczyliśmy spektakl na zamku w Gniewie pn."Wakacje z duchami".

opiekunowie:
Agnieszka Liszewska
Edyta Gabrychowicz
Wiesław Dołasiński
Czytaj więcej o: 23-25 maja 2016r. - wycieczka uczniów klas III do Władysławowa-Helu-Jastrzębiej Góry-Gniewu

24 maja 2016r. - XIII Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap regionalny

2016-05-24

     24 maja 2016r. w Gimnazjum nr 5 w Płocku odbyła się XIII Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap regionalny. Spośród 112 gimnazjalistów wyłoniono grupę 12 najlepszych uczniów - laureatów, którzy otrzymali nagrody. Uczennica klasy IIb naszego gimnazjum - Klaudia Listkowska uzyskała tytuł laureata. Opiekunem była p. Marzena Brudnicka.

Czytaj więcej o: 24 maja 2016r. - XIII Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - etap regionalny

28 maja 2016r. - XXV Zjazd Związku Rodu Żółtowskich

2016-05-28

     W dniach 25-29 maja 2016r. w Skępem miał miejsce jubileuszowy XXV Zjazd Związku Rodu Żółtowskich. 28 maja w Kościele w Mochowie odbyła się Msza Św. za rodzinę Żółtowskich. Podczas mszy nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej rodziców gen. Edwarda Żółtowskiego, których szczątki spoczywają w krypcie kościoła. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym.

Czytaj więcej o: 28 maja 2016r. - XXV Zjazd Związku Rodu Żółtowskich

03 czerwca 2016r. - Szkolny Dzień Dziecka

2016-06-03

    03 czerwca 2016 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 odbyły się w naszej szkole zajęcia rekreacyjno-sportowe z okazji Dnia Dziecka. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie klas I, II i III gimnazjum. Zgodnie z przygotowanym przez nauczycieli i wychowawców programem, w tym dniu odbyły się turnieje indywidualne i zespołowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej o: 03 czerwca 2016r. - Szkolny Dzień Dziecka

06 czerwca 2016r. - rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Skarby Powiatu Sierpeckiego" - IV edycja

2016-06-06

     Po raz czwarty w naszym gimnazjum miało miejsce rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Skarby Powiatu Sierpeckiego". Celem konkursu było promowanie powiatu sierpeckiego poprzez zaprezentowanie ciekawych turystycznie i krajobrazowo miejsc, zabytków, obiektów, za pomocą różnorodnej techniki wykonania. W tym roku otrzymaliśmy prace wykonane min. farbami olejnymi, pastelami, ołówkiem. Prace zostały ocenione przez Jury w składzie: uczniowie i pracownicy szkoły.

Czytaj więcej o: 06 czerwca 2016r. - rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Skarby Powiatu Sierpeckiego" - IV edycja

14 czerwca 2016r. - spektakl "Miedzy ..." w wykonaniu szkolnego teatru "Maska"

2016-06-14

     Szkolny teatrzyk „Maska” zaprezentował społeczności gimnazjalnej spektakl pt. „Między” wyreżyserowany przez pana Dariusza Rybackiego według scenariusza sztuki Jana Fręsia. Przedstawienie odbyło się 14 czerwca 2016r. w sali kinowej i spotkało się z wielkim uznaniem zarówno ze strony pedagogów jak i młodzieży.

Czytaj więcej o: 14 czerwca 2016r. - spektakl "Miedzy ..." w wykonaniu szkolnego teatru "Maska"

20 czerwca 2016r. - Po raz ostatni na parkiecie - "Bal Gimnazjalny 2016"

2016-06-20

     Jesteśmy przekonane, że prawie każdy z Was, Kochani Absolwenci, pamięta dzień, kiedy po raz pierwszy przekroczyliście próg naszej szkoły. Wtedy także zobaczyliście nieznane dotąd twarze nauczycieli i uczniów. Widać było towarzyszący Wam strach i niepewność. Trzy lata temu zostali Wam przedstawieni wychowawcy. Byli z Wami przez cały okres nauki w murach gimnazjum.

klasa I-IIIa - p. Magdalena Dylewska (od II sem kl. III - p. Joanna Rutkowska)

klasa I-IIIb - p. Agnieszka Liszewska

klasa Ic - p. Małgorzata Szumska, klasa II-IIIc - p. Edyta Gabrychowicz

Czytaj więcej o: 20 czerwca 2016r. - Po raz ostatni na parkiecie - "Bal Gimnazjalny 2016"

23 czerwca 2016. - Honorowi Absolwenci rocznika 2015/2016

2016-06-23

Kapituła przyznająca zaszczytny tytuł Honorowego Absolwenta Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie w tym roku wyróżniła dwóch uczniów. Są to:

Przemysław Krajenta  i  Maciej Wiśniewski

Czytaj więcej o: 23 czerwca 2016. - Honorowi Absolwenci rocznika 2015/2016

23 czerwca 2016r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

2016-06-24

     Kolejny rok szkolny dobiegł końca. 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy klasy trzecie. Najpierw miało miejsce przekazanie sztandaru przez klasy trzecie klasom drugim, później głos zabrali: Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, który wręczył stypendia najlepszym uczniom naszego gimnazjum oraz Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego Lilianna Nejman.

Czytaj więcej o: 23 czerwca 2016r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016r. - uczniowie z najwyższą średnią ocen na zakończenie r. szk. 2015/2016

2016-06-27
klasy III:
Wiśniewski Maciej (IIIa)  - 5,11
Majewski Adrian (IIIa) - 5,05
Bombalicka Patrycja (IIIb) - 5,00
Czytaj więcej o: 24 czerwca 2016r. - uczniowie z najwyższą średnią ocen na zakończenie r. szk. 2015/2016