Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

rok szk. 2013/2014

Artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 - "Przeżyjmy to jeszcze raz"


Uczniowie z najwyższą średnią ocen - klasyfikacja na koniec roku szkolnego 2013/2014

2014-07-05

Zielona szkoła 2014 - wyjazd do Górzna

    W tym roku w ramach zielonej szkoły wybraliśmy się do Górzna, pięknie usytuowanej miejscowości na Pojezierzu Brodnickim. Spędziliśmy tam trzy dni.

Czytaj więcej o: Zielona szkoła 2014 - wyjazd do Górzna

20 maja 2014r. - Rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Skarby Powiatu Sierpeckiego"

     20 maja 2014r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie II edycji powiatowego konkursu plastycznego i fotograficznego "Skarby Powiatu Sierpeckiego". W tym roku przysłano do nas 36 prac w kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
     Uroczystość rozpoczęła się od akademii. Swoje zdolności aktorskie, wokalne oraz taneczne zaprezentowali nasi wspaniali uczniowie. Pani dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody za przepiękne prace plastyczne oraz fotograficzne. Podziękowała opiekunom, którzy przygotowali uczniów oraz zaprosiła na poczęstunek.
     Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach:
Czytaj więcej o: 20 maja 2014r. - Rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Skarby Powiatu Sierpeckiego"

Wycieczka do Torunia

       Korzystając z zaproszenia  Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, uczniowie naszego gimnazjum wybrali się do Grębocina by poznać tajniki dawnej sztuki wytwarzania papieru i drukarstwa. Mieli okazję ćwiczyć pisanie gęsim piórem, własnoręcznie wytwarzali papier czerpany a nawet drukowali tekst przy użyciu zabytkowej prasy drukarskiej. Pobyt w muzeum urozmaiciły ciekawe opowieści o historii piśmiennictwa.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Torunia

28 kwietnia 2014r. - VI edycja Międzyklasowego Turnieju Językowego

2014-05-04
     Wiosenną tradycją naszej szkoły, stał się organizowany już od sześciu lat MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ JĘZYKOWY. To konkurs kierowany do wszystkich uczniów klas drugich uczących się w naszym gimnazjum.
Czytaj więcej o: 28 kwietnia 2014r. - VI edycja Międzyklasowego Turnieju Językowego

Egzaminy gimnazjalne w 2014r. już za nami !!!!!


Żywa lekcja historii w naszym gimnazjum


Dyskoteka Walentynkowa 2014r.

       13 lutego 2014r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji walentynek. Pomysłodawcą i organizatorem tej imrezy był Samorząd Szkolny Mrugnięcie

Czytaj więcej o: Dyskoteka Walentynkowa 2014r.

Dzień Myśli Braterskiej w drużynie harcerzy

      Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. DMB uświadamia skautom, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku. Jest to też okazja do spotkań przy ogniu i refleksji nad swoją postawą.

Czytaj więcej o: Dzień Myśli Braterskiej w drużynie harcerzy

Uczniowie z najwyższą średnią ocen - I semestr 2013/2014


Akademia z okazji Święta Niepodległości

     12 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości.Występ został przygotowany przez p. Renatę Domańską i p. Jolantę Chrzanowską. O oprawę muzyczną zadbał p.Wiesław Dołasiński. Po drogach wiodących do wolności prowadzili nas uczniowie. Była to wspaniała lekcja historii. Wplecione zostały w nią piękne, wzruszające wiersze o ojczyźnie.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dyskoteka andrzejkowa 2013r.


Dzień Edukacji Narodowej

    15 października 2013r. mieliśmy okazję uczcić święto pracowników szkoły. W tym dniu odbyła się akademia, w której udział wzięli uczniowie klas IIabcd, IIIa,c,e. Całość występu wzbogaciły pięknie wykonane piosenki. Nie zabrakło również wspaniałych życzeń i kwiatów, którymi obdarowano pracowników szkoły.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Harcerze z wizytą w domu dziecka

     W dniu 11 października 2013r. piętnastoosobowa reprezentacja naszej drużyny harcerskiej wzięła udział w spotkaniu integracyjnym z wychowankami Powiatowego Domu Dziecka w Szczutowie.Gospodarze przyjęli nas bardzo serdecznie. Gdy pojawiliśmy się na miejscu, czekał już na nas gorący posiłek.

Czytaj więcej o: Harcerze z wizytą w domu dziecka

Konkurs fotograficzny "Leśne inspiracje"

       16 września 2013r. Oliwia Grudzińska - uczennica klasy IIIb otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Leśne inspiracje” zorganizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Warszawie, we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny "Leśne inspiracje"

Rajd harcerski

Hufcowy rajd harcerski „Pamięci Szarych Szeregów”

           Piętnastoosobowa reprezentacja drużyny harcerskiej „Wagabunda” wzięła udział w hufcowym rajdzie upamiętniającym 74. rocznicę powołania Szarych Szeregów. Rajd trwał dwa dni. Rozpoczął się 27 września w piątek po południu. Po zakwaterowaniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu rozpoczęły się zajęcia w terenie, których celem było przygotowanie do marszu i zadań następnego dnia.

Czytaj więcej o: Rajd harcerski

Spektakl profilaktyczny "Narkoman"

       4 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Narkoman". Aktorzy z łódzkiego teatru "Król" w bardzo ciekawy sposób pokazali, czym może skończyć się branie środków psychotropowych. Jak to wyglądało? Zobaczcie sami.

Czytaj więcej o: Spektakl profilaktyczny "Narkoman"

W hołdzie powstańcom styczniowym

Rys historyczny

         Jedną z większych i zarazem ostatnich potyczek powstańców z Moskalami na Mazowszu była bitwa pod Choczniem i Żurawinem w dniu 17 września 1863 r. Według przekazu ks. Czesława Lissowskiego, autora monografii „Powstanie styczniowe w ziemi dobrzyńskiej”, oddział powstańczy lipnowski, dowodzony przez Piotra Czarlińskiego, zbierał się i organizował we wsi Choczniu.

Czytaj więcej o: W hołdzie powstańcom styczniowym