Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

rok szk. 2012/2013

Artykuły

Uczniowie z najwyższą średnią ocen - klasyfikacja na koniec roku szkolnego 2012/2013


Uroczycste zakończenie r. szkolnego 2012/2013 - "Wspomnień czar"

       Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 przebiegła pod hasłem „Wspomnień czar 2010 - 2013”. To wspomnienia z trzech lat spędzonych w gimnazjum. Umieszczone w scenariuszu wspomniane zdarzenia były ilustrowane zdjęciami w formie prezentacji multimedialnej.

Czytaj więcej o: Uroczycste zakończenie r. szkolnego 2012/2013 - "Wspomnień czar"

19 czerwca 2013r. - wieczorek poetycko-muzyczny

       19 czerwca 2013 roku w Publicznym Gimnazjum w Mochowie miała miejsce niezwykła uroczystość. W przepięknie przygotowanej sali utrzymanej w konwencji kawiarni odbył się wieczorek poetycko-muzyczny „Wpleć mnie w szczęścia pięciolinię”, który stanowił swoiste podsumowanie dorobku artystycznego Julii Domańskiej, osoby nietuzinkowej i wyjątkowo uzdolnionej malarki, piosenkarki, magicznej wirtuozki słowa pisanego.

Czytaj więcej o: 19 czerwca 2013r. - wieczorek poetycko-muzyczny

10-14 czerwca 2013r. - zielona szkoła

        W dniach 10-14 czerwca odbyła się mazurska "zielona szkoła". Uczniowie naszego gimnazjum w składzie 36 osób mieli okazję zobaczyć wiele pięknych miejsc w zielonych płucach Polski. Uczestnicy wycieczki spędzili w Rudzianem Nidzie pięć pogodnych i wesołych dni.

Czytaj więcej o: 10-14 czerwca 2013r. - zielona szkoła

20-23 maja 2013r. - wycieczka do Karpacza

       W dniach 20-23 maja 2013r. grupa 41 uczniów z opiekunami: p. A. Liszewską, p. A. Rudzińską, p. A Rempuszewskim, p. M. Dylewską i p. E. Gabrychowicz poznawała uroki Karpacza i okolic.

Czytaj więcej o: 20-23 maja 2013r. - wycieczka do Karpacza

23,24,25 kwietnia 2013r. - egzaminy gimnazjalne

       W okresie od 23 do 25 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbyły się egzaminy gimnazjalne. We wtorek 86 gimnazjalistów zmierzyło się z blokiem humanistycznym. Najpierw napisali test z historii i WOS-u, a następnie z języka polskiego. Z tej części egzaminu zwolniony został laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego - Łukasz Grubalski z klasy IIIb.

Czytaj więcej o: 23,24,25 kwietnia 2013r. - egzaminy gimnazjalne

17 kwietnia 2013r. - rozstrzygnięcie I edycji konkursu "Skarby Powiatu Sierpeckiego"

       17 kwietnia odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie I edycji powiatowego konkursu plastycznego i fotograficznego "Skarby Powiatu Sierpeckiego". W tym roku przysłano do nas 32 prace w kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Czytaj więcej o: 17 kwietnia 2013r. - rozstrzygnięcie I edycji konkursu "Skarby Powiatu Sierpeckiego"

Międzyklasowy Turniej Językowy - 25 marca 2013r.

       25 marca odbył się w naszej szkole Międzyklasowy Turniej Językowy. Konkurs organizowany jest corocznie dla klas drugich naszego gimnazjum. Jego celem jest popularyzacja języków obcych, poszerzenie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz integrowanie klas.

Czytaj więcej o: Międzyklasowy Turniej Językowy - 25 marca 2013r.

21 marca 2013r. - pierwszy dzień wiosny


"Dziady" Adama Mickiewicza w naszej szkole - 20 stycznia 2013r.

        W środę 20 stycznia  2013r. mieliśmy okazję zobaczyć spektakl pt. „Dziady” A. Mickiewicza (cz. II) wystawiony przez uczestników koła teatralnego, którego opiekunem jest  p. Dariusz Rybacki.

Czytaj więcej o: "Dziady" Adama Mickiewicza w naszej szkole - 20 stycznia 2013r.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2013r.

       19 lutego 2013r. w Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach gminnych wzięło udział dziewięcioro uczniów ze szkół podstawowych: z Bożewa, Ligowa i Mochowa oraz troje uczniów z Publicznego Gimnazjum w Mochowie.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2013r.

Dyskoteka walentynkowa - 12 lutego 2013r.

       Walentynki to dla uczniów naszej szkoły bardzo ważne i przyjemne święto. Dlatego też 12 lutego 2013r. świętowaliśmy je dyskoteką. W udekorowanej serduszkami sali tańczyliśmy w rytm najnowszych hitów tanecznych oraz piosenek romantycznych.

Czytaj więcej o: Dyskoteka walentynkowa - 12 lutego 2013r.

Uczniowie z najwyższą średnią ocen - klasyfikacja po I semestrze r. szkolnego 2012/2013


Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

        W grudniu 2012r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny na  NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ anglo- i niemieckojęzyczną. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

       21 grudnia 2012r. program o tematyce bożonarodzeniowej pt. "Święty czas" przygotowali harcerze z "Wagabundy" wraz z członkami szkolnego chóru. Spotkanie rozpoczęło się, jak na harcerski zwyczaj przystało, podpaleniem ognia i odśpiewaniem pieśni obrzędowej.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno-językowego

       W listopadzie 2012r. dwie uczennice naszej szkoły Gabriela Kisielewska (IIa) oraz Martyna Gruczyk (Ib) wzięły udział w konkursie językowo-fotograficznym „My favourite places; Meine Lieblingsplätze” zorganizowanym przez nauczycieli z sierpeckiego Zespołu Szkół nr 2.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno-językowego

Program profilaktyczny "Dopóki masz wybór"

       W murach naszej szkoły mieliśmy przyjemność gościć lidera grupy STO% - pana Piotra Nagiela. Jest to znany wokalista, kompozytor i autor tekstów. Przez wiele lat swojej działalności muzycznej współpracował z wieloma artystami sceny polskiej.

Czytaj więcej o: Program profilaktyczny "Dopóki masz wybór"

Dyskoteka andrzejkowa - 29 listopada 2012r.

       29 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Andrzejki. Główną atrakcją dnia była „Dyskoteka Wiedźm” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli. Przygotowania do tego dnia trwały już od pewnego czasu. Brała w nich udział każda klasa  wycinając elementy dekoracji.

Czytaj więcej o: Dyskoteka andrzejkowa - 29 listopada 2012r.

10-lecie nadania szkole imienia gen. Edwarda Żółtowskiego

      16 listopada 2012r. miała miejsce w naszej szkole uroczystość 10-lecia nadania imienia. Przybyli liczni goście, a wśród nich przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, dyrektorzy szkół z powiatu sierpeckiego, pracownicy urzędów, księża, radni, sołtysi, honorowi obywatele Gminy Mochowo, rodzice, uczniowie i nauczyciele.

Czytaj więcej o: 10-lecie nadania szkole imienia gen. Edwarda Żółtowskiego

Dzień Edukacji Narodowej

       12 października 2012r. mieliśmy okazję uczcić święto pracowników szkoły. W tym dniu odbyła się akademia, w której udział wzięli uczniowie klas Ibcd, IIe. Miłym zaskoczeniem były występy naszych najmłodszych.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Akcja "Sprzątanie świata"

       Sprzątanie świata - międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Czytaj więcej o: Akcja "Sprzątanie świata"