Kampania edukacyjna „Kosmetyki z Natury”.

W marcu w Publicznym Gimnazjum im. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie odbyła się kampania edukacyjna pod hasłem : „Kosmetyki z Natury”.

Uczniowie gimnazjum w ramach kampanii zrealizowali projekt pod tym samym tytułem. Zadaniem zespołów zadaniowych było opracowanie odpowiedzi na następujące pytania:

-Jakie cechy powinien posiadać idealny kosmetyk do twarzy?

-Jakie składniki zawierają konwencjonalne kosmetyki a jakie kosmetyki naturalne?

-Na co zwracamy uwagę przy zakupie kosmetyku do pielęgnacji ciała?

-Historia rozwoju kosmetologii

-Związki chemiczne używane do produkcji kosmetyków i ich działanie

-Kosmetyki z naturalnej apteki czyli rośliny w nowoczesnej kosmetologii

Uczniowie opracowali odpowiedzi zarówno w formie graficznej, plastycznej jak i multimedialnej.

Celem akcji było zapoznanie uczniów ze składem konwencjonalnych kosmetyków i kosmetyków naturalnych do pielęgnacji ciała, włosów, twarzy. Wskazano w kosmetykach konwencjonalnych na obecność parabenów, silikonów, środków pianotwórczych: SLS, SLES, substancji ropopochodnych oraz ich wpływ na stan skóry. Zwrócono uwagę, że naukowcy są podzieleni w kwestii bezpieczeństwa ich stosowania. Do produkcji kosmetyków naturalnych wykorzystuje się składniki mające pochodzenie roślinne, pozyskiwane z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Podsumowaniem projektu w gimnazjum było spotkanie z Rodzicami naszych uczniów w obecności Pani Dyrektor Lilianny Nejman i Wychowawców klas. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną, która została opracowana na podstawie prezentacji opracowanych w zespołach zadaniowych. Zostały również zaprezentowane plakaty przygotowane przez uczniów.

Koordynatorem kampani oraz opiekunem uczniów była p. Ewelina Motyka.