Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap szkolny

W dniu 7 lutego 2018r. o godź. 9.00 odbyły się szkolne eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej pod hasłem: " Młodzież zapobiega pożarom".

Na liście eliminacyjnej szkolno - gminnej OTWP w Mochowie znalazło się 9 nazwisk. Byli to uczniowie szkół: podstawowych z Bożewa, Mochowa i Ligowa oraz uczeń reprezentujący gimnazjum w Mochowie.

W tym roku szkolnym konkurs przebiegał na nieco innych zasadach. Grupę pierwszą reprezentowali uczniowie klas I – VI Szkół Podstawowych, natomiast drugą, starszą grupę reprezentowali uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i uczniowie klas II – III gimnazjum, którzy pisali taki sam test.

Pierwszy etap miał formę pisemną. Uczniowie wypełnili test wiedzy z zakresu pożarnictwa, składający się z 40 pytań. Najlepsza piątka z każdej grupy przeszła do egzaminu ustnego, który ostatecznie wyłonił zwycięzców.

Szkoła podstawowa (I grupa , uczniowie klas I – VI).

• I miejsce: Szymon Adamczyk  - Szkoła Podstawowa w Ligowie
  • II miejsce: Maciej Kamiński – Szkoła Podstawowa w Ligowie
  • III miejsce: Natalia Jankowska – Szkoła Podstawowa w Bożewie

Szkoła Podstawowa i Gimnazjalna ( II grupa, uczniowie klas VII i II – III).

• I miejsce: Wojciech Struś – Gimnazjum w Mochowie.
  • II miejsce: Jakub Cholewiński – Szkoła Podstawowa w Bożewie.

Za miejsce na podium zwycięzcy dostali z rąk Wójta Gminy Mochowo nagrody rzeczowe i dyplomy.