Święto Niepodległości

Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasze gimnazjum wzięło udział najpierw w szkolnych, a potem w gminnych obchodach święta. Uroczystość gminna miała miejsce w remizie OSP Mochowo dokładnie w dzień Odzyskania Niepodległości. Nasi uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu, którego scenariusz dotyczył treści patriotycznych. Przedstawienie rozpoczęło się staropolskim polonezem, a później uczniowie wprowadzili oglądających w klimat czasów historycznych związanych z rozbiorami, powstaniem kościuszkowskim, wybuchem pierwszej wojny światowej i odzyskaniem wolności. W programie pojawiły się wzruszające teksty poetyckie i pieśni patriotyczne. Na szczególne uznanie zasłużył także symboliczny taniec dobrych i złych duchów towarzyszących Polsce oraz jej upadek, do którego przyczyniła się walka trzech czarnych orłów rozrywających na części naszą Ojczyznę. Uczniowie zaprezentowali się z najlepszej strony, wcielając się w swoje role. Do występu przygotowały ich pani Renata Domańska i pani Jolanta Chrzanowska. O oprawę muzyczna zadbał pan Wiesław Dołasiński, a tańce przygotowała pani Małgorzata Chęcińska. Na uwagę zasługuje również przepiękna i wymowna dekoracja, której wykonaniem zajęły się panie: Magdalena Dylewska i Justyna Słabowska.