Konkurs ekonomiczny

24 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów. Patronat nad konkursem objął pan Jan Laskowski -  Starosta Powiatu Sierpeckiego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu sierpeckiego. Celem konkursu było zwiększanie zainteresowania tematyką ekonomiczną , umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce, a także promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności z zakresu ekonomii.

Gimnazjaliści oczekując na ogłoszenie wyników zostali zaproszeni przez uczniów Technikum Ekonomicznego w celu zapoznania ich z programem do obsługi magazynu i sprzedaży SUBIEKT GT.  W programie Subiekt gimnazjaliści mogli samodzielnie wystawić fakturę VAT, fakturę korygującą, dokumenty magazynowe takie jak: Pz, Pw, Wz.

Tytuł Laureata  I Powiatowego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów uzyskał   uczeń naszej szkoły Szymon Bednarski  z klasy IIIc zajmując I miejsce.

Ucznia do konkursu przygotowywała pani Jolanta Chrzanowska.

Serdecznie gratulujemy.