Spektakl "W drodze do wolności"

Kolejne przedstawienie szkolnego teatru „Maska” przygotowane zostało z okazji Święta Niepodległości i Dnia Patrona. Społeczności szkolnej zostało ono zaprezentowane  18.11.2016 r., a rodzicom i zaproszonym gościom 28.11.2016 r.

Przedstawienie to opowieść o współczesnym świecie, w którym często brakuje czasu na głębsze refleksje. Bohaterowie są członkami typowej rodziny, którzy w pędzie dnia codziennego zapominają o Święcie Niepodległości. Nestor rodu postanawia zaszczepić u swojego wnuka wartości patriotyczne. Opowiada mu historię, która jest swoistą podróżą w czasie i ma skłonić młodzieńca do zastanowienia się nad tym, co naprawdę ważne. Dalsza część przedstawienia jest inscenizacją ważnych wydarzeń z historii naszego kraju, wzbogaconą odpowiednio dobranymi tekstami, muzyką, strojami i rekwizytami. Scenki z udziałem postaci historycznych przybliżają widzom fakty oraz motywy postępowania naszych przodków, eksponują wartość ofiary, poświęcenia i bezkompromisowość w podążaniu za ukochaną wolnością.

Przedstawienie zostało przychylnie przyjęte przez publiczność, zarówno tę młodszą, jak i dorosłą. Dla zespołu i opiekuna jest to dobra  motywacja do dalszej pracy.

Dariusz Rybacki