Spotkanie uczniów z doradcą zawodowym

W dniu 05.10.2016r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IIIa gimnazjum z doradcą zawodowym.

Zajęcia poprowadziła Pani Edyta Białczak i Pani Martyna Pietrasiak z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Płocku. Spotkanie miało charakter informacyjny. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest posiadanie pasji, rozwijanie zainteresowań i jak wielki wpływ mają one na podejmowanie decyzji przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Dokładnie poznali strukturę szkolnictwa ponadgimnazjalnego, czyli ile trwa nauka w danym typie szkoły, jakie wykształcenie otrzymujemy kończąc daną szkołę, jakie zalety ma nauka w liceum, a jakie w technikum czy zasadniczej szkole zawodowej. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość podzielić się wątpliwościami towarzyszącymi wyborom, podyskutować i porozmawiać z doradca zawodowym. Wielu uczniów nie ma jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących wyboru swojej wymarzonej szkoły. Może kolejne zajęcia, które odbędą się w marcu ułatwią uczniom rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej.