18 listopada 2016r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbyło się  uroczyste wręczenie nagród  w konkursie plastycznym „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”.

Amelia Wiśniewska – uczennica klasy Ic zajęła I miejsce w kategorii malowanka, wiek 12-13lat.

Do konkursu zgłoszonych zostało 809 prac wykonanych przez młodych artystów w wieku 10–16 lat z 94 szkół i ośrodków kultury z całego niemal Mazowsza.

Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie: Julia Ręczkowska ucz. kl. Ia, Wojciech Struś ucz. kl. Ia, Natalia Hińcz ucz. kl. Ib, Sandra Szymborska ucz. kl. Ic, Michał Grądziel ucz. kl. IIa, Mariusz Struś ucz. kl. IIa, Mateusz Więczkowski ucz. kl.IIa, Sławomir Zwoliński ucz. kl. IIb, Adrian Cholewiński ucz. kl. IId i Marcelina Stelmańska ucz. kl. IIIb.

Głównym celem konkursu było uwrażliwienie młodych twórców na piękno przyrody, jej ważną  rolę w wiernym odtworzeniu krajobrazu dawnej mazowieckiej wsi oraz potrzebę zachowania i ochrony. Uczestnicy mieli za zadanie odwzorować jesienny pejzaż mazowieckiej wsi prezentowanej w sierpeckim skansenie w jednej z czterech technik plastycznych: rysunku, malowance, kolażu lub wyklejance.