Wycieczka do Łodzi klas trzecich

20.10.2016 r. odbyła się wycieczka do Łodzi zorganizowana dla uczniów klas trzecich naszego gimnazjum.

O godz. 6.00 wyjechaliśmy sprzed budynku szkoły. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Akademii Filmowej w Łodzi. Uczniowie poznali  historię uczelni, wysłuchali opowieści o produkcjach filmowych w AF oraz o sławnych ludziach, którzy ukończyli tam studia, takich jak: Roman Polański, Andrzej Wajda, Jerzy Kawalerowicz, Janusz Gajos, Bogusław Linda i inni. Następnie udaliśmy się do Manufaktury, gdzie znajduje się Arena Laser Game –  największe w Polsce centrum gier laserowych. W nowoczesnym centrum rozrywki uczniowie mieli okazję zagrać w elektroniczny paintball. Uczestnicy – gracze mierzyli się ze sobą w pojedynku, który odbywał się w labiryncie na powierzchni niemal 400 m2. Labirynt jest dwupoziomowy, skryty w półmroku, wzbogacony rozmaitymi dodatkowymi zaskakującymi niespodziankami oraz efektami świetlnymi i dźwiękowymi, co sprawia, że gra wymaga od zawodników refleksu, inteligencji, sprytu i przemyślanej strategii. Gracze strzelali do siebie wiązkami lasera. Zabawa dostarczyła im wielu niezapomnianych emocji. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fabryki. Uczniowie poznali historię kompleksu fabryczno-mieszkalnego Izraela Poznańskiego, który w latach 2002–2006 został przekształcony w Centrum Handlowe Manufaktura. Ostatnią atrakcję wyjazdu stanowił  pobyt w profesjonalnej kręgielni, co gwarantowało świetną  zabawę i dawało możliwość rywalizacji na torach do gry w kręgle. Około godz. 20.00 wróciliśmy do Mochowa. Wycieczkę zorganizowała pani Renata Domańska, a opiekunami były panie: Aleksandra Rudzińska i Małgorzata Szumska.