14 czerwca 2016r. - spektakl "Miedzy ..." w wykonaniu szkolnego teatru "Maska"

Szkolny teatrzyk „Maska” zaprezentował społeczności gimnazjalnej spektakl pt. „Między” wyreżyserowany przez pana Dariusza Rybackiego według scenariusza sztuki Jana Fręsia. Przedstawienie odbyło się 14 czerwca 2016r. w sali kinowej i spotkało się z wielkim uznaniem zarówno ze strony pedagogów jak i młodzieży.

„Między” to miejsce zawieszenia - czas po śmierci, ale jeszcze nie wieczność, rodzaj poczekalni na dalsze dzieje, o których zadecyduje wola Anioła, jego rolę odtworzył Sławek Zwoliński. W przedstawieniu bierze udział wielu bohaterów, w ich role wcielili się „starzy” aktorzy szkolnego teatru oraz debiutanci, którzy poradzili sobie świetnie. W roli Staroświeckiej wystąpiła Martyna Truchlewska, jej męża zagrał Cezary Wieluński. Nowoczesna to Sylwia Wiśniewska, zaś Matka Nowoczesnej - Julia Rojewska. Subtelną odtworzyła Klaudia Wesołowska, Kloszarda zagrał Mariusz Struś. Rola Utalentowanej przypadła Marcie Bętlewskiej, a Dydaktycznej - Milenie Skrzyńskiej. Mafioso to Przemysław Krajenta, Nawiedzona - Katarzyna Sikorska, Popularna - Emilia Bombalicka, Nowa - Magda Kucińska, Jean Paul - Mateusz Woziwosiński. Role polityków odegrali: Jakub Poliński, Patrycja Piotrowska, Oliwia Moszczyńska i Marcelina Stelmańska.

Reżyser oraz aktorzy bardzo profesjonalnie podeszli do zadania i bez wątpienia odnieśli sukces oraz zrealizowali cel. Sztuka bowiem nie tyle miała rozśmieszyć odbiorców, ile skłonić do przemyśleń, do zastanowienia się nad sensem życia, wartościami ważnymi dla człowieka, relacjami między ludźmi. Temat sztuki był trudny, poruszał problemy egzystencjalne, dotyczył śmierci, a więc czegoś, na co skazani jesteśmy od chwili narodzin i myśl o tym powraca do człowieka ze zmiennym natężeniem w różnych okresach życia, bo któż nie zadaje sobie pytanie, co nas czeka, kiedy umrzemy? Spektakl ten to wizja pewnych możliwości, oczywiście traktujemy je z przymrużeniem oka, ale nie chodzi o to, by znaleźć odpowiedź, tylko raczej, by zastanowić się chwilę nad sobą i światem oraz nad prawami, które w nim rządzą.

Możliwość obejrzenia tego spektaklu, to dla widza niewątpliwa przyjemność. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.