23 czerwca 2016r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy klasy trzecie. Najpierw miało miejsce przekazanie sztandaru przez klasy trzecie klasom drugim, później głos zabrali: Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, który wręczył stypendia najlepszym uczniom naszego gimnazjum oraz Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego Lilianna Nejman.

Po części oficjalnej uczniowie klas drugich przygotowani przez swoich wychowawców zaprezentowali część artystyczną. Przenieśliśmy się w czasy średniowieczne, szekspirowskie i baśniowe, by powrócić do popularnych lektur w sposób niekonwencjonalny i humorystyczny. Przedstawienie zostało wzbogacone wspaniałą oprawą muzyczną, wszyscy świetnie się bawili. Po występie miał miejsce pokaz taneczny zespołu "Manaba". Dziewczęta perfekcyjnie wykonały trzy tańce i udało im się nawet porwać widownię do wspólnej zabawy. Następnie w miłej atmosferze miało miejsce rozdanie nagród, statuetek i dyplomów.

W tym roku honorowymi absolwentami naszego gimnazjum zostali: Przemysław Krajenta i Maciej Wiśniewski. Rodzice wszystkich nagrodzonych trzecioklasistów otrzymali listy gratulacyjne. Natomiast absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli im wychowawcy. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i wszystkim życzymy udanych wakacji.